3 Şubat 2012 Cuma

By Kilian - Prelude to LoveÇıkış Yılı: 2008
Tasarım: Calice Becker

Formülasyon:2007'de start alan L'Oeuvre Noire koleksiyonunun en sıradan açılışa sahip kokusu Prelude to Love.

Parfümün ismini Prelude to Love koyup da bu kadar sıradan bir açılış yapan koku daha yorumun "prelude" kısmında sınıfta kalıyor. Zambak ve turunçgillerle yapılıyor açılış. Chanel'in piyasaya fresh parfüm sürme çabasını yansıttığı Allure serisinin devam kokusu niteliğinde ancak biraz daha feminen ve kendi halinde diyebilirim.

Açılıştan sonra "Sırada ne var, hadi şaşırt bizi Kilian" derken kendimi elimle bütünleşmiş buldum çünkü beş dakika içinde kokunun farkedilirliği büyük ölçüde düşüyor. Bunun vücut kimyasıyla pek alakası olduğunu da düşünmüyorum çünkü boynuma sıktığım kokuları gün içinde hissedemesem bile eğer aynı zamanda elime de sıktıysam oradan mutlaka alırım.

Gördüğüm en zayıf EdP özelliğinden dolayı EdC olup da çoğu EdP'ye rakip olabilecek kalıcılıklarıyla Aqua di Parma Colonia Assoluta ve Intensa'ya saygılarımı sunuyorum. Orta notalara doğru eğer hala hissedebiliyorsanız çok hafif pudramsı turunçgiller belli belirsiz algılanabiliyor.

Kokunun bana göre tek güzel yanı gerçekten unisex olması ve çok temiz, saf bir hissiyat vermesi. Her iki cinsiyet de bu kokuyu rahatlıkla ve güvenle kullanabilir çünkü hiçkimseyi rahatsız etmeyecek bir tarzı var. Designer tayfadan Thierry Mugler - Mugler Cologne ile benzerlik taşıdığını söyleyebilirim ancak kalıcılık açısından kesinlikle TM'yi öneririm. Calice Becker'dan beklenmeyecek sıradanlıkta, farkedilirliği ve kalıcılığı çok düşük olan bir koku Prelude to Love. Eğer tam boyuna sahip olsaydım, kullandığımda kesinlikle atomizer ile gezer, saat başı tazelerdim.

Hellhound yorumu üzerine Leto şahsi puanı:

Koku: 8 Kalıcılık: 7 Farkedilirlik:8 Genele Hitap: 7

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder