2 Kasım 2010 Salı

Lalique pour Homme Lion


Çıkış yılı: 1997

.

Tasarım: Maurice Roucel

.

Üst nota: Mandalina, greyfurt, biberiye, lavanta, bergamot

Orta note: Yasemin, iris, sedir, anason, biber

Dip nota: Sandalağacı, amber, vanilya, paçuli, meşe yosunu

.

Bir Lalique kokusu ile daha karşı karşıyayız, bu kokunun şişesi de gene aileden olan Marie-Claude Lalique tarafından imal edilmiş ve şişenin üstündeki buzlu camdan aslan oyması, gerçek bir göz ziyafeti. Ancak maalesef koku, burun için ziyafet olmaktan biraz uzak

.

Koku, otsu-oryantal olarak sınıflandıralabilecek, üst notalarındaki mandalina ve greyfurt gibi notalar, lavanta üst notada kullanıldığında onu yumuşatacak yapıda olmalarına rağmen, sanırım fazla bergamot ve ayarı kaçmış biberiye kullanımı kokuyu daha ilk 10 dakikasında bile itici ve baş ağrıtıcı yapıyor.

.

Orta notalarındaki çiçek aromalarını hiç alamadım. Sadece anason notası kokunun otsu temeasını destekliyor ve koku süratle dip notasına iniyor.

.

Dip notasında hissedilen koku ise odunsu-oryantallerden alışkın olduğumuz bir misk-amber-sandalağacı karışımı. Bu klasik kokuyu en azından biraz gourmandlaştırıp farklı bir yapıya sokabilecek olan ve notalarda bahsi geçen vanilyayı da hiç alamadım.

.

Kalıcılığı ve farkedilirliği kuvvetli.

.

Kötü demiyorum ama kesinlikle 35 yaş üstü ve takım elbise kokusu

.

Koku: 4 Kalıcılık: 7 Farkedilirlik: 7 Genele Hitap: 6

Aldığıma pişman mıyım?: Evet

Lalique'in pour homme serisindeki Faune ve Equus parfümleriyle birlikte Lion'un özel koleksiyon şişeleri de şöyleHiç yorum yok:

Yorum Gönder